ekonomista.net.pl
Konsultacje w budownictwie – porady
30 grudnia 2021 ekonomista Kategorie: ekonomista Zdrowie i uroda. Tagi: cbg, cbg działanie, kannabigerol, olej cbg, i olejek cbg. Brak komentarzy do Kannabigerol
Kannabigerol

Czym jest organiczny związek syntetyczny CBG?
CBG to organiczny związek chemiczny zwany kannabigerolem. To nieodurzający kannabinoid występujący w konopiach indyjskich. Jego ilość jest znacznie niższa niż związku CBD, co powoduje, iż jego popularność jest niższa, a to z kolei prowadzi do dość wyższej ceny. Fakt, że część konopi jest nadal prowadzona w celu uzyskania dużego stężenia CBD, wcale tego nie ułatwia. Jednak to się powoli zmienia, a hodowcy analizują techniki produkcji konopi o wyższym stopniu CBG niż kiedykolwiek wcześniej. Tymczasem niewielka zawartość tego składnika w roślinach wynosi ok. 1%.
Tak więc CBG jest mylnie uważany za rzekomo niezwiązany kannabinoid. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej i pełni istotną rolę, bo jest ważną substancją, która występuje w konopiach oraz przyczynia się do tworzenia takich związków jak CBD oraz innych kannabinoidów. CBG oddziałuje z układem endokannabinoidowym – jednym z najważniejszych układów fizjologicznych człowieka, którego receptory są rozrzucone po całym układzie i wiąże się z kannabinoidami, zapewniając pozytywny efekt w leczeniu rozmaitych form zdrowotnych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz